Hledat

Hlavní obsah

  • Registrační formulář
  • Přihlášení

Factory Automation

Print page

Factory Automation

Výrobky & Řešení

Řešení

Zobrazit vše

Výrobky

2022-01-11
Creating intelligent packaging solutions for a global market Golden Packaging (Golden Pak) has many years of rich service experience in the ice cream industry, as well as providing all kinds of packaging equipment for many leading enterprises in the cold beverage industry. Golden Pak’s equipment is also exported to more than 60 countries and regions.
2022-01-05
AGAMEDE revolutionises biotechnology and fights COVID-19 Developed at the Institute of Bioorganic Chemistry of the Polish Academy of Sciences, alongside Mitsubishi Electric, Labomatica and Perlan Technologies, the AGAMEDE robotic system was designed to significantly speed up the diagnosis of SARS-CoV-2.
2021-08-19
100 years of Mitsubishi Electric – a story of success A century of Mitsubishi Electric – a company with a rich history which parallels that of modern-day Japan. Since 1921 Mitsubishi Electric’s success has grown as a global player in the field of automation.
2021-07-13
Royal HaskoningDHV and Mitsubishi Electric provide integrated solutions for digitally connected water utilities Royal HaskoningDHV and Mitsubishi Electric’s combined knowledge and experience in the global water sector, make the two companies a perfect fit for developing the platforms required for digitally connected and sustainable water infrastructure.
2021-06-15
New Graphic Operation Terminals from Mitsubishi Electric Provide “Wider“ Choices Mitsubishi Electric has launched two new Graphic Operation Terminals (GOTs), which come as the latest addition to its GOT2000 Series Wide Model lineup. The 12.1-inch widescreen models, which feature narrow bezels and come in frame colors of smart silver (GT2512-WXTSD) or cool black (GT2512-WXTBD), will help meet customers’ needs for a wider screen to show more information in factory, process ...

Zobrazit vše

2021-04-21
Oznámení o dostupnosti měničů FR-D700 Formální vyjádření zastoupení Mitsubishi Electric Česká republika ke skutečné situaci ohledně dostupnosti měničů FR-D700, vzhledem k nepodloženým a nepravdivým informacím šířícím se na trhu.
2020-11-02
Nová série webinářů S novým měsícem jsme si pro Vás připravili řadu zajímavých webinářů, kterých se zúčastní i naši obchodní partneři.
2020-11-02
Kompletní řešení pro potravinářský průmysl V naší společné kampani s firmou B:Tech Vám rádi zajistíme kompletní řešení v průmyslu zpracování potravin a nápojů.
2020-07-31
Kompletní řešení pro čističky odpadních vod Mitsubishi Electric a náš partner společnost SIMAP mají pro Vás kompletní řešení pro čističky odpadních vod - vizualizace a řídicí systém v jednom balíku!
2020-06-25
Záznamy všech odvysílaných webinářů. V uplynulých měsících náš obchodní a aplikační tým uspořádal sérii obchodně a technicky zaměřených webinářů. Pro Váš velký zájem na této stránce naleznete seznam jednotlivých webinářů s agendou a odkazem na záznam. K webinářům byly také přidány odkazy na videa týkající se dané tématiky.

Assista- Kolaborativní robot od Mitsubishi Electric – Opravdu průmyslové Skutečně spolupracující
Více

Contact Image Sensors – Optimální snímání obrazu pomocí pokročilé technologie CIS
CIS
Nahoru